Tesla Model 3 se v Číně prodává překvapivě dobře, výroba Modelu Y naopak vázne

Cena akcií společnosti Tesla v těchto dnech opět míří k rekordům a blíží se magické hranici $1000. Pandemická omezení pomalu totiž ustupují a trh s auty se vrací k normálu.

Výroba elektromobilů Tesla Model 3 jde v USA i v Číně velmi dobře, začíná se také stavět nová Tesla továrna nedaleko Berlína. Výroba nového Modelu Y ve Fremontu ale trochu vázne.
foto: Tesla/Electrek.co

Patrné je to zejména v Číně. V tamní továrně v Šanghaji začala Tesla vyrábět speciální čínskou verzi elektromobilu Tesla Model 3. V roce 2020 se tam Model 3 stalo jednoznačně nejprodávanějším autem do zásuvky s >30 000 prodaných kusů za leden-květen.

Právě květen po dubnovém propadl ukazuje, že se prodeje vrací opět k normálu, když Tesla v Číně prodala přes 11 000 kusů elektromobilu Tesla Model 3 (podobně to bylo v březnu).

V továrně Tesla Fremont v USA nedávno začala výroba nového vozu Tesla Model Y. Ta naopak nejde tak docela podle plánů, což dokazuje i aktuálně uniklý email Elona Muska.

Rozeslal ho zaměstnancům ve Fremontu. Továrna musela být několik týdnů z důvodu epidemie čínského koronaviru COVID-19 uzavřena a výroba stála. Znovu spuštěna byla minulý měsíc, ale postupný náběh výroby nějakou dobu zabere.

Musk v emailu upozorňuje zaměstnance, že navýšení výroby Modelu Y je „pro nás extrémně důležité“. Dodal ale, že výroba Tesla Model S, Tesla Model X a Tesla Model 3 jde naopak dobře. A že problémy s náběhem výroby Modelu Y jsou běžné u každého nového produktu.

Nakonec žádá zaměstnance o připomínky. „Prosím dejte mi vědět, pokud existuje cokoliv, čím bych mohl pomoci,“ píše doslova v emailu. A zmiňuje v něm také, že osobně bude jednu z výrobních linek každý týden procházet.

29 Comments on “Tesla Model 3 se v Číně prodává překvapivě dobře, výroba Modelu Y naopak vázne”

 1. „Pandemická omezení pomalu totiž ustupují a trh s auty se
  „Pandemická omezení pomalu totiž ustupují a trh s auty se vrací k normálu.“

  Trhy se k normálu nevracejí, protože propad prodeje je opravdu strašný. Jen teď hýří naprosto neadekvátně trhy optimismem a dopad drastických omezení státem bude v horizontu 3-6 měsíců drtivý, doporučení je jednoznačné ze strany ekonomů, všech akcií se včas zbavit. Krize která přichází tady nebyla 60 let a EU to bude stát, aby zalepila všechny průsery včetně automotive a dopravy několik bilionů EUR. Prozatímní pokles HDP u nás, největší od 2009, ještě zdaleka nic není, to je teprve začátek.

  1. souhlas a to ještě si nechceme připustit, že celý ten
   souhlas a to ještě si nechceme připustit, že celý ten slavný vir je teď v nejlepším případě ve fázi mutace a čeká nás dle principu diferenciální evoluce ještě křížení – takže riziko druhé vlny s horšími následky je rozhodně nezanedbatelné.

    1. Pokud nepolezou lidi na dovolené do ciziny, aby dovezli jinou
     Pokud nepolezou lidi na dovolené do ciziny, aby dovezli jinou mutaci, je to větší šance, že to tak bude, pokud zase Evropa bude přes léto cestovat a budou si přivážet jiné mutace a začne se to houfně potkávat v lidech, tak dojde ke křížení a pravděpodobnost scénáře klesá..
     Všechny velké pandemie co lidstvo pamatuje, tak nebyly vyléčeny zmizely, protože se lidi separovali a nemohlo docházek ke křížení..

     1. Jo souhlas je to hlavně o lidech a osobní zodpovědnosti.V
      Jo souhlas je to hlavně o lidech a osobní zodpovědnosti.V minulosti(50 let a více) ty viry byly přírodní, ten současný je dle S.Pekové z laboratoře a nemá takovou „odolnost“, doufejme,že má pravdu.Dnes se umělému původu přiklání stále víc odborníků, bohužel do toho jako obvykle kecají politici.

      1. se základní znalostí pokročilé matematiky a principů
       se základní znalostí pokročilé matematiky a principů podobnosti, dojde každý k tomu, že se nechová jako zcela přírodní vir…nemyslím, že to někdo udělal s úmyslem škodit, ale prostě něco zkoumali a uteklo to..

       ovšem přístup státu ke vzdělanosti je zřejmý – zrušme matematiku jako maturitní předmět…ono totiž matematika je nebezpečné vzdělání plné souvislostí a když se to doplní fyzikou…jejej to je extra nebezpečný člověk..

        1. především je problém v tom, že má maturitu každý –
         především je problém v tom, že má maturitu každý – dneska už je maturita základní vzdělání a znalosti matematiky patří mezi základní vzdělání.
         Pokud chceme říkat, že jsou obory, kde není matematika třeba ok, ale vraťme úroveň středoškolského vzdělání na stav před 25 lety.
         Když jsem dělal příjímačky na sš, tak bylo, že bez přijímaček berou do průměru 1,3 a jedničky z matiky, fyziky a chemie (a během studia i z výběru uchazečů za takových podmínek nás dodělalo školu 24 z 31), dneska ta samá škola bere bez přijímaček do průměru 2,0 bez dalších podmínek. Pokud ještě zrušíme povinnou maturitu z matematiky (mimochodem pro mě byla na oboru povinná, matika, fyzika, čj), tak můžeme mít klidně lidi se sš a maturitou! bez znalosti základních matematických operací jako trojčlenka a to už bude mít i ta sestra problém.

        2. Jo souhas, viz výše, vy jste to více rozepsal.
         Jo souhas, viz výše, vy jste to více rozepsal.

       1. S tou matematikou je spíš honba za tím, aby měl každý
        S tou matematikou je spíš honba za tím, aby měl každý minimálmě maturitu, s tím souvisí i snižování úrovně vzdělání a to nejen u nás, a matematika se na rozdíl od některých předmětů neda okecat, tak je snaha hlavně studentů ji zrušit.

        1. a jsou hned dvě chyby –
         1) maturitu nemá mít každý

         a jsou hned dvě chyby –
         1) maturitu nemá mít každý (stejně jako řidičák, na to není nárok – je to doklad o nabytí a prokázání nějakých znalostí a pokud je dotyčný nemá, tak ten doklad mít nemá a vše ostatní je chyba)
         2) nemaj se učit okecávat mají se učit znalosti

        2. Ten trend je bohužel takovej, kolik lidí mělo třeba před
         Ten trend je bohužel takovej, kolik lidí mělo třeba před padesáti lety vysokou, možná 1 z 30 ,a lidi chytřejší nejsou, tak se holt snižuje úroveň.

Napsat komentář