Porsche představilo luxusní nová elektrokola, cenovka nepřekvapí

Společně s Porsche Taycan Cross Turismo uvádí Porsche na trh svá dvě nová elektrokola.

Elektrokolo Porsche eBike Cross je určeno spíše do terénu.
foto: Porsche

Elektrokola Porsche eBike Sport a Porsche eBike Cross jsou celoodpružená jízdní kola navržená pro město, resp. terén. Pyšní se karbonovými rámy a pohání je nejnovější středový pohon Shimano EP8 s automatickou elektronickou přehazovačkou.

Spíše městské elektrokolo Porsche eBike Sport je doplněno high-endovými hydraulickými kotoučovými brzdami Magura MT. Veškerá kabeláž je integrována do rámu kola, na cestu vám posvítí integrovaná LED lucerna Supernova M99.

Elektrokolo Porsche eBike Sport

Elektrokolo Porsche eBike Sport
foto: Porsche

Terénní verze Porsche eBike Cross má větší brzdové kotouče a manuální přehazovačku Shimano XT s 12 převody. Max. asistovaná rychlost obou elektrokol je, jak evropské předpisy káží, 25 km/h. Cena elektrokola verze Cross je v přepočtu 188 000 Kč, městské vás vyjde na 235 000 Kč. No nekupte to!

tisková zpráva

2 Comments on “Porsche představilo luxusní nová elektrokola, cenovka nepřekvapí”

 1. Pane Horčíku, Váš komentář o ceně „no nekupte to!“ je
  Pane Horčíku, Váš komentář o ceně „no nekupte to!“ je poněkud mimo a hoden bulváru – ano cena 188 000 resp 235 000 Kč je vysoká, nicméně je třeba si uvědomit, že celodopružené karbonové top modely všech renomovaných značek i bez elektropohonu často 200 000 Kč atakují.
  např.:
  https://www.kola-radotin.cz/horske-kolo-specialized-epic-pro-gloss-abalonesatin-black
  https://www.koloshop.cz/horska-kola-mtb-celoodpruzena-29/Cannondale-Scalpel-Hi-MOD-1-2021-REP-horske-kolo.html

  A mnoho dalších celoodpružených kol, dneska již střední kategorie se pohybují u karbonových rámů kolem 150 000 Kč a na hliníku kolem 100 000 Kč, tedy ano cena je bezesporu vysoká, ale dělat z ní senzaci? To je taková snaha o bouři ve sklenici vody.

Napsat komentář