Porsche ČR investuje do nového vzdělávacího centra 156 milionů korun

Vzdělávací centrum bude sloužit především ke zvyšování kvalifikace zaměstnanců prodejní a servisní sítě značek Volkswagen, Seat, Cupra a nabíjecí infrastruktury Moon.

Vizualizace Vzdělávacího centra, jehož otevření je plánováno na jaro příštího roku. Moderní budova, navržená architektonickým studiem Kaňka + Partners, bude energeticky velmi úsporná díky nejmodernějším technologiím.
foto: Porsche Česká republika s.r.o.

Společnost Porsche Česká republika, největší importér nových osobních a užitkových vozidel do České republiky, zahájil výstavbu nového vzdělávacího centra v obci Zlatníky-Hodkovice v okrese Praha Západ, v rozvojové oblasti určené pro vědu a výzkum.

Vzdělávací centrum Porsche Česká republika je koncipováno jako multifunkční budova, v níž budou probíhat školení, setkání, odborné konference a další akce. Nejmodernější vybavení umožní vzdělávací a školicí programy v rámci hybridní výuky, která zahrnuje samostudium, online výuku se školitelem a prezenční školení.

Jedna z pěti učeben pro technická školení bude například speciálně vybavena pro výuku karosářů, včetně rovnání a sváření různých materiálů používaných v nejmodernějších konstrukcích karoserií vozidel koncernu Volkswagen.

Další tři učebny budou sloužit pro tzv. netechnická školení a jedna učebna bude vyhrazena pro přípravu multimediálního obsahu a online vysílání. Vnitřní prostory budou variabilní s možností různého propojování a změny velikosti.

Multifunkční budova v moderním stylu je dílem architektonického studia Kaňka + Partners. „Novostavbu Vzdělávacího centra Porsche Česká republika jsme navrhli jako moderní objekt splňující poslední trendy v oblasti stavebnictví, a to nejen po stránce architektonické, ale i uživatelské. Z environmentálního pohledu splňuje budova svou energetickou náročností parametry velmi úsporné budovy. Pro úsporu energií jsou využity technologie rekuperačního větrání, inteligentního řízení osvětlení a exteriérového stínění. Zdrojem pro vytápění a chlazení jsou jednotky fungující na principu tepelného čerpadla. Téměř celou plochu střech pokryje fotovoltaická elektrárna a takto získávaná elektrická energie bude využívána nejen pro potřeby objektu, ale i nabíjení elektrovozidel,“ říká architekt Jiří Hejl ze společnosti Kaňka + Partners. Nové centrum se tak stává konkrétním příkladem naplňování koncernové strategie přechodu k bezemisní mobilitě s názvem Way to Zero.

Se „zeleným“ přístupem ladí i další aspekty architektonického řešení. Budova bude zasazena do zeleně, k jejíž zálivce poslouží dešťová voda zachycovaná do retenčních nádrží s akumulačním prostorem, a mikroklima budovy vylepší popínavá zeleň na fasádě.

Nové Vzdělávací centrum Porsche Česká republika nabídne díky inovativním technologiím, nejmodernějším zařízením a důsledné aplikaci principu trvalé udržitelnosti reprezentativní zázemí pro vzdělávání.

tisková zpráva

Napsat komentář