Biohackerka odemyká svůj elektromobil Tesla Model 3 rukou, implantovala si čip

Biohackerka známá pod přezdívkou Amie DD zveřejnila video, si pod kůži implantovala RFID čip pro otevírání elektromobilu Tesla Model 3 pouhým pohybem ruky.

Amie DD má v ruce implantovaný čip pro odemykání elektromobilu Tesla Model 3 pohybem ruky. Otázka zní: je to praktické, když s pomocí klíče v mobilním telefonu auto samo pozná, že se k němu blížíte a odemkne se samo?
foto: Amie DD

Elektromobil Tesla Model 3 se otevírá buďto pomocí mobilního telefonu, anebo karty s integrovaným RFID čipem. To je stejný typ čipů, kterými se dnes běžně vybavují psi.

Amie DD proto nelenila, rozpustila kartu od svého Modelu 3 v acetonu a RFID čip z ní vyjmula. Následně si ho nechala obalit v biopolymeru vhodném pro implantaci do lidského těla.

S podobnými kousky má zkušenosti, protože v ruce už jeden RFID čip implantovaný má. Otevírá s ním svůj mobil nebo dveře od bytu. Původně na něj jen chtěla přehrát informace z Tesla čipu – to ale nebylo z bezpečnostních důvodů možné.

18 Comments on “Biohackerka odemyká svůj elektromobil Tesla Model 3 rukou, implantovala si čip”

 1. Zajimave, ze zadne z videi neukazuje to nastartovani (pri
  Zajimave, ze zadne z videi neukazuje to nastartovani (pri odemykani dava ruku primo na ctecku, ale tak ji v aute celou dobu mit nemuze)
  Docela me prekvapuje, ze pri vyraznem zmenseni anteny je dosah ctecek (EDIT: a tim padem spolehlivost) v aute dostatecny. Treba ma stesti, treba prilozi na zacatku a pak ignoruje, ze auto rve, ze nema kartu.

 2. Nejlepsi reseni by byly smartwatch s Tesla app a auto by se
  Nejlepsi reseni by byly smartwatch s Tesla app a auto by se odemykalo pres bluetooth, stejne jako z mobilu. Bohuzel zatim nejsou smartwatches schopne komunikovat s Teslou pres bluetooth. Dostupne appky potrebuji internet. Je smutne, ze smartwatch neumi takove prkotiny.

   1. Android mobil to zvlada v pohode. Smartwatch ma trochu jiny OS
    Android mobil to zvlada v pohode. Smartwatch ma trochu jiny OS a nefunguje stejne jako mobil. Google to proste tak udelal a basta. Apple watch to snad umi, ale Apple neni moje parketa. Uvazuji trochu jako ta blbka, ale mene drasticky. Vyjmu chip a pripevnim k hodinkam. Mam tu samou funkci, bezbolestne a bez rizika useknute ruky.

  1. Asi má dobrou zkušenost s tím, že má v druhé ruce klíč
   Asi má dobrou zkušenost s tím, že má v druhé ruce klíč k domu. Já znám člověka, co má takto také klíč od baráku v ruce a stále ruku má. 😀
   Jinak je to bezpečnější řešení, než mít kartu v kapse. Co myslíte, že je lehčí ukrást… peněženku nebo ruku? Myslím, že člověk pozná to, když mu někdo začne řezat do ruky.

    1. Pokud se odprostíme od filmů a nebudete cestovat jen po
     Pokud se odprostíme od filmů a nebudete cestovat jen po evropě, tak kolikrát jste slyšel o tom, že někdo odřízl někomu ruku, kvůli „klíčkům“ od auta? 🙂 Myslím, že z bezpečnostního hlediska je to ideálnější řešení a když Vás někdo bude chtít řezat, tak spíše kvůli orgánům…

      1. Já znám třeba dva lidi osobně co to takto mají. Plus já
       Já znám třeba dva lidi osobně co to takto mají. Plus já sám jsem si klíč do ruky zatím nedal jen z důvodu, že vchodové dveře mají nutnost mít klasický klíč… Bohužel bych tedy potom stejně musel nosit u sebe klíče.

Napsat komentář