Rimac Nevera: elektrický sporťák s ultimátní cenovkou, ze které padá čelist, má maximálku 415 km/h!

Jan Horčík - 10 Červen 2021

Chorvatská automobilka Rimac Automobili si mezi motoristickou smetánkou vydobyla již pevné místo. Její Concept_Two se nyní proměnil v model Nevera a jde do výroby.auto elektromobil Rimac Nevera

Rimac tvrdí, že Nevera ujede až 650 km (dle NEDC). O dojezd ale v tomhle případě vůbec nejde.
foto: Rimac Automobili

Rimac Automobili za poslední dva roky nasbíral investice od Hyundai i Porsche. Možná i díky autosalonu Ženeva 2018, kde byl představen Rimac Concept_Two (C_Two), druhá generace superdrahého elektrického sporťáku.

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Další tři roky chorvatští inženýři svůj stroj ladili, až ho vyladili. Jeho nová podoba se jmenuje Nevera. Většina klíčových komponent je vyvinuta přímo v Rimacu.

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Auto je poháněno čtyřmi elektromotory, díky kterým dokáže Nevera z 0 na 60 MPH (0-96 km/h) zrychlit během 1,85 sekundy. Max. výkon je 1427 kW při toč. momentu 2300 Nm. Max. rychlost je 415 km/h!

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Zadní elektromotory jsou doplněny o dvoustupňovou převodovku. Předním elektromotorům stačí jednostupňová. Energii čerpají ze 120kWh baterie (Li-Mn-Ni, články 2170, celkem jich je 6960), resp. dvou packů, které je možné rychlonabíjet přes CCS.

Rimac Nevera

Rimac Nevera
foto: Rimac

Rimac původně u Concept_Two tvrdil, že cena bude opět kolem $1 mil. Nevera ale mezitím významně podražila, cena elektromobilu stoupla na €2 mil., v přepočtu tedy přes 50 milionů korun. Celkem má být vyrobeno 150 kusů. Dodávky začnou už brzy.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář

Asi rozbiju prasatko.

To by muselo být dost velké prasátko se zlatými mincemi.

---

Renault Zoe ZE50 *** FVE 4,55 kWp + VtE 1kW

Obrázek uživatele ozana

Rozhovor s Mate Rimac
part 1
part 2
kupodivu má rád s stará auta (z dob jeho dětství)

---

Путин — хуйло!

dlaždič taky


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol