Nový Tesla Model 3: pořád nemá řádně slícované plechy!

Jan Horčík - 15 Leden 2021

Americký veterán automobilového průmyslu Sandy Munro se pěkně zblízka podíval na nejnovější verzi elektromobilu Tesla Model 3. Nevěřil svým očím.auto elektromobil Tesla Model 3 Sandy Munro

Tesla má s kvalitou výroby problémy dlouhodobé a bohužel se zdá, že ji stále neopouštějí. Sandy Munro to nechápe a není v tom sám.
foto: Munro Live

Automobilový expert Sandy Munro elektromobily rozebírá do šroubku a obecně je chválí. Nebojí se ale upozornit i na jejich nedostatky. Od začátku například vyzdvihuje tragické slícování plechů u Tesla Model 3.

Podle vlastních slov se těšil, že u nejnovější verze tohoto elektromobilu bude moct prohlásit, že je všechno nanejvýš v pořádku. Ale bohužel nemůže. Ani po čtyřech letech výroby se totiž v americkém Fremontu stále ještě nenaučili plechy karoserie správně slícovat.

Munro Live
Zpět na HybridPřidat komentář

Alex Navalny pristal v Moskve. je to podobna situace jako 1979, kdyz pristal Ajatolah Komeini v Teheranu. Ted zacne ruska revoluce a smete putina z povrchu zemskeho. Koukam ted na zatykani demonstrantu v TV na letisti.

Tak zrovna to letadlo s Chomeneím měli pokud možno sestřelit a bylo v Iránu líp.

Putin ma vitr z Navalneho. Kvuli nemu zavreli letiste Vnukovo pro vsechny pristani a poslali je vcetne Navalneho na Seremetevo. Na letisti Vnukovo bylo hodne jeho priznivcu a z toho se putin bal. V prubehu dne zatykali Navalneho pratele po celem rusku. putin se trese jako ratlik v koute. Vsak ho osud brzy potresta.

Ať Putinista rozhodně nejsem, tak se obávám, že doba kdy mohlo Rusko být demokratická země je dávno fuč. Bez Putina se Rusko rozpadne a to bude teprve mela.

rusko se rozpadne drive ci pozdeji. Vychodni kolonie ztrati jako se to stalo ostatnim kolonialnim mocnostem uz davno. rusko ma tu vyhodu, ze jejich kolonie primo sousedi s jejich zemi a ostatni to meli v zamori. Pri kazdem zaniku despota je pekna mela a svet to odskace tak jako tak. nemelo to dojit tak daleko. cccp bylo na kolenou a melo dostat ranu z milosti a mela probehnout rychla transformace na civilizovane staty v mensich hranicich. Cim dele to jeste potrva, tim to bude horsi az to bouchne.

Obrázek uživatele runner42

Vy máte pocit, že Rusko ztrácí vliv?
Krym, Ukrajina, Sýrie, Turecko, Jižní Amerika...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Zapomel jste Lybii. Vsude kde je valka a lidi trpi, vsude je rusak valecny zlocinec. No jsou to ruske choutky, ktere rusko roztrhaji. Ostatne rusko ztraci zase jine regiony.

Ne, že bych se z toho nějak radoval, ale aby se to dřiv nezačalo "trhat" v USA, ty fanoušci Donalda jsou dlouhodobě docela problém, a když k tomu připočtu jak USA ekonomicky a politicky globálně ztrácejí, tak to nevidím "růžově", a jenom doufám, že to neskončí nějakým vojenským konfliktem.Ostatně, na čem USA v minulosti nejvíc vydělaly?

Ta rozpolcená společnost v USA je opravdu problém, ale neviděl bych to na nějaké velké globální ekonomické ztrácení USA.

Když se podíváte na žebříček největších firem dle tržní kapitalizace, tak až na pár jednotlivců(Saudi Aramco, Alibaba, TSM) jsou to všechno firmy z USA. Naopak firmy jako Microsoft, Amazon, Apple, Google nebo Facebook spíše utíkají ostatním čímž ještě zvyšují ekonomickou dominanci USA.

Oproti jakési zažité představě, že USA vydělává na válce je realita spíše taková, že USA vydělává na globalizaci a exportu technologií. Zbrojařské USA "kolosy" jako Lockheed Martin, Boeing, Raytheon, Northrop Grumman nebo Genereal Dynamics jsou co do velikosti jen zlomky technologických gigantů. :)

Na první i druhe světové zdaleka nejvíc vydělaly USA, vedou v prodejích zbraní, zapomínáte na zakázky na obnovu po "humanitárních bombardování" a "politika dělových člunů"také slušně vynáší, embarga a diktát od koho si má např.evropa brát plyn jim popularitu moc nezlepší.

To zase nesmíte zaměnovat pojmy "vydělat" a "vyjít oproti ostatním lépe".

Na území USA se posledních 150 let nebojovalo, a proto se jim tak daří. My v Evropě jsme si bohužel museli projít dvěma světovými válkami a 40 lety totality.

Máte pravdu, že USA vedou v prodeji zbraní stejně jako v prodeji spousty jiných věcí. V minulém příspěvku jsem vám ale ukázal, že jejich bohatství na tom není založené, protože zbrojařské firmy jsou oproti tech. gigantům jen trpaslíci.

Asi jsem zapomněl, ale připomeňte nějaké firmy z USA co vydělaly na obnově balkánu po tom "humanitárním bombardování". Určitě to byl vejvar jako prase. :D

"humanitárním bombardování"je bráno všeobecně, proto ty uvozovky a týká se to např iraku afganistánu, kde šlo o stovky miliard dolarů na obnovu(take zbraně), plus vedení války to dělalo přes bilion dolarů, a skládalo se na to Nato, včetně nás, a o tlačence na odběr US zbraní jste určitě slyšel https://www.novinky.cz/zahranicni/clanek/usa-posilily-svou-pozici-nejvetsiho-vyvozce-zbrani-40273841 A určitě víte na čem jsou po drogách největší zisky, ale má to jednu podmínku nesmí být "hluboký mír"

Proboha umíte číst? :D

Už potřetí vám píšu, že největší obraty a zisky mají technologičtí giganti. Samotný Apple má větší zisky(57 mld USD) a obrat(274 mld USD) než všichni US výrobci zbraní dohromady a klidně si to spočítejte.

Další nesmyslná zažitá představa lidí, že největší peníze jsou v drogách. Odpovězte si sám jestli jste za svůj život utratil více peněz v drogách, zbraních nebo spíše v technologiích, jídle nebo PHM. Myslíte že většina ostatních lidí na světě to má jinak než vy? I náš stát dává na armáda 2 krát méně než třeba na stavbu silnic a z toho na nákup zbraní jde jen polovina.

Jména a čísla jednotlivých US firem, co se podílejí na obnově zemí po "humanitárním bombardování", které na tom vydělaly v desítkách mld USD. Pojďte aspoň 3. :D

Na vedení války snad USA peníze utratili a nevydělali nemyslíte?

Začnu odzadu vydělaly většinou us firmy a zaplatili to v daních lidé z celého světa.Irák-válka stojí Spojené státy měsíčně 16 mld dolarů a celkově bude stát 3 bilióny dolarů.Zbytek světa za ni zaplatí přibližně stejnou částku.A to je pouze jeden konflikt, kolik to asi dělá celkem, a o utajených výdajích se můžeme jenom dohadovat.https://cs.wikipedia.org/wiki/V%C3%A1lka_v_Ir%C3%A1ku#N%C3%A1klady Afganistán to samé jako přes kopírák.Ad drogy viděl jste film Air amerika, stále platná realita, za působení USA v Afganistánu se produkce drog výrazně zvedla.Nelegální prodeje zbraní https://cs.wikipedia.org/wiki/Af%C3%A9ra_%C3%8Dr%C3%A1n-Contras Závěrem pokud máte jako velmoc nejlepší zbraně máte i možnost vynucovat pravidla obchodu, nejen zbraní, o petrodolaru jste snad slyšel?Obdobně to praktikovali před tisici lety Římané, nebo před sto lety Britové.

V pořádku a možná máte i pravdu, ale jaké US firmy podle vás vydělaly? Řekněte mi jména a čísla kolik. Pokud to nedokážete říci, tak je to celé jen váš pocit. Už třetí komentář a stále jste mi to neprozradil. Zkuste si vyhledat čísla a určitě budete překvapen. :)

Souhlasím, že války stojí USA velké peníze. To máte platy vojáků, spálené PHM (které museli nakoupit převážně v zahraničí, takže vydělali spíše ostatní), zbraně a další spousty výdajů. Kde jsou teda ty příjmy?

To mi teda vysvětlete, jak USA vydělá na zvýšení prodeje nelegálních drog a zbraní v Afganistánu, když jak sám říkáte je ta válka stojí ohromné peníze. To jako že tam nějaké US firmy obchodují s opiem a Akáčkama v objemech desítek mld USD? :D

I kdyby na tom něco málo vydělali, tak je to kapka v moři zisků technologických gigantů.

Na těch válkách se podílejí stovky firem počínaje jídlem konče palivem, které se také dováželo z USA, protože si na tom nahrabalo spoustu firem prachy a litr vyšel na šílený částky, prostě ruka ruku myje.Víte jak se po 2světové prosadila coca-cola v evropě, firma to dávala za "režii" vojákům ti civilistům a výsledek se dostavil.Pokud budete ovládat nějakou oblast, jaké zboží tam budete i v rámci pomoci asi dovážet, a i ten Apple z toho bude profitovat.Tohle jsou metody staré tisíce let.Ad drogy CIA se podílela na pašování drog do USA a ze zisku financovala různé operace, jistě obyčejný člověk na tom nevydělal, ale tak to prostě chodí.Ale aby jsme se vrátili k původní myšlence, USA jsou na ústupu, a můžeme se jen dohadovat jaký mají číňani nebo třeba arabové podíl v us firmách, jako je třeba Tesla.

Je vidět, že máte prostě určitý pocit a nikdo vám ho nesebere. :)

V určitých věcech máte částečně i pravdu, ale jsou to naprosté marginálie. Coca-cola se prodává po celém světě díky globalizaci a volnému trhu a ne kvůli válkám. Efekt prosazení v Evropě díky válce je naprosto minimální. Prodává se v Rusku i v Číně. Doufám, že nebudete tvrdit, že je k tomu vláda USA dotlačila.

Nicméně fakt je, že do totalitních a chudých zemí toho USA moc dovážet nemůžou, takže USA ničí tyto režimy a snaží se tam zavést volný trh a demokracii, protože na tom logicky v budoucnu velmi vydělají. Více bohatších a svobodných lidí totiž znamená více prodaných Iphonů, Windowsů a více založených facebookových účtů. Pokud to berete takto, tak s tím souhlasím. :)

Otázka podílu v jednotlivých firmách je na místě. Přesto si troufám tvrdit, že největšími vlastníky jsou rezidenci z USA. Navíc i pokud by vlastník byl ze zahraničí, tak velká část daní zůstane v USA.

Ta coca-cola byl pouze příklad, jak získat nové trhy, pak pochopitelně nastupuje reklama.Viz Wiki: Marshallův plán přispěl k hospodářské rekonstrukci západní Evropy, pomohl obnovit průmysl i zemědělství a oživit mezinárodní obchod. USA si touto hospodářskou pomocí zabezpečily vliv a prestiž v Evropě a to jak ekonomicky, tak i vojensky.A jak jsem už psal, jsou to tisíce let vyzkoušené metody.Arabsté státy jsou hodně velkým odběratelem zboží, a hlavně zbraní, a ta svoboda s demokracií tam teda moc není, to je ten rozdíl mezi teorií a praxí, viz. to známé "je to bastard, ale je to náš bastard".Jo, část daní zůstává na místě, ale zisky jdou ven, u nás jsou to stovky miliard ročně.A závěrem to, že Čína, Indie atd. jsou na vzestupu, USA a bohužel i Evropa stagnuje nebo padá, i díky nezvládnutému kovidu je prostě fakt, a pokud se podíváte do historie je to opakující se jev.

Tak jinak. Naposledy se podíváme na čísla místo pocitů. HDP na obyvatele k paritě kupní síly v USA cca 64 tisíc USD a v Číně 16 tisíc USD. Pokud Čína udrží růst 6 % ročně další desítky let (optimistické až nereálné) a USA o klasická "zoufalá" 2 %, tak Čína dožene USA v roce 2055. Problém je že Čína už za 2 pětiletky začne dostávat významné demografické facky v důsledku stárnutí obyvatel, které se po třetí pětiletce promění v demografické kopance do koulí. Jinými slovy Čína má posledních 15 let na to aby zbohatla. Pak totiž najede na scénář alá Japonsko a čeká je dlouhá desetiletí stagnace/úpadku dokud nevymře demografická vlna z 60. až 80. let.

Oproti tomu počet obyvatel USA stabilně lineárně roste, takže významný demografický kopanec se neočekává. Čína je sprinter na pátem km v závodě na 42km snažící se dohnat maratonce na 20 kilometru. :)

To je zase ta teorie a praxe, je tam pochopitelně víc faktorů, tady to máte ::: Občas se stává, že je růst HDP na obyvatele v PPS považován za reálný růst ekonomiky. Taková úvaha je však chybná. Údaje v PPS v časové řadě slouží pouze ke zkoumání toho, zda ekonomika konverguje k jiné ekonomice. Implicitně vždy vypovídá o mezinárodním srovnání. Používat tyto údaje ke sledování samotného reálného růstu proto není vhodné.https://www.statistikaamy.cz/o-slozitem-jednoduse/kouzlo-parity-kupni-sily/ A tady je to jako celek"trochu" jinak https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_10_nejv%C4%9Bt%C5%A1%C3%ADch_ekonomik_sv%C4%9Bta A obávám se, a nejen já, že za deset let díky masivním investicím do technologií bude Čína na "špici" jako globální supervelmoc, a to jestli se "spojí" s Indií, Ruskem atd. to jenom umocní, a pak se můžem jít "klouzat"

Souhlasím, že těch faktorů je více. Čím více studuji ekonomie, tak tím více zjišťuji, že je to spíše alchymie. Nejdříve tu bylo HDP/obyv, pak HDP/obyv v PPP, pak HDP/obyv v PPS a teď už i v AIC nebo HDI. Bohužel jsem nenašel hodnoty pro PPS nebo AIC, které by byly určitě o něco více vypovídající.

Rozdíl v určení možného roku, kdy Čína dožene USA bude podle jednotlivých metod v řádu jednotek let a na demografický efekt, který zasáhne Čínu to nebude mít vliv.

Jo souhlas, viz ten můj dodatek.

A ted si spocitejte, jak nas drancuji rusove s ropou a plynem. Jdete uz do hajzlu s vasi komunistickou ideologii. Rusaci ted poskytli platformu pro pravicovy parler. Delaji vse pro to aby nam to rozesrali. Je nacase jim dat blokaci a nechat je vyhladovet.

Jste zase úlně mimo, zkuste studenou sprchu, Rusové dělají to samé co ostatní, prosazují své zájmy na úkor slabších, nevím co na tom nechápete, to jsou pouze fakta, to jenom Vy do toho pořád taháte nějakou ideologii.

Blechy take hledaji jen svou potravu jako jini zivocichove. Ale jsou to skudci. Stejne jako rusaci.

Kolik je Vám proboha let?

Normalne plati, ze v jednoduchosti je sila. Ale pozor, to neplati u jednoduchosti mysleni. Tam plati opak. Tak si davejte pozor.

Donalda volilo 74 miliónů Američanů. Což je více než kteréhokoliv prezidenta před ním. Taky dostal mezi prvním a druhým mandátem o 17 miliónů hlasů více, což je taky rekord. Po Trumpovi šlapou média, jejiž témata určuje malá, nikým nevolená skupina, ale on sám je mezi Američany velmi oblíbený, což volební výsledky jenom podtrhují.

A proto se od trumpety uz i republikani distancuji. Jit do dalsich voleb s takovym blbem by bylo pro republikany zdrcujici. To, co trumpeta predvedl po volbach asi z tech 74 milionu zustane sotva polovina co maji v hlave chaos. A ze trumpeta dostal mene hlasu nez Biden, to uz hazete pod stul. Asi to narusuje vase teorie.

To je úplně jedno jak se zachovali politici. Lidé stojí za Trumpem. A taky je úplně jedno že prohrál s Bidenem. Těch rekordních 74 miliónů hlasů a rekordní volební zisk mezi mandáty mu už nikdo neodpáře.

Na to jak ho média 4 roky špinila a jak byli jeho fanoušci ty 4 roky pronásledováni, tak je to naprosto fenomenální úspěch.

Vas uz asi pronasleduji cely zivot.

Nevím jaké máte probémy či fobie, že musíte všechno stáčet na osobní úroveň a urážet všechny se kterými nesouhlasíte. Ale hodně to o vás říká.

Je to jednoduche. Nemam rad pitomce. To je vse.

Tak to mám pro vás dobrou zprávu. Sebeláskou opravdu netrpíte.

To nebyla moc chytrá odpověď.

Na svobodnem podnikani a na odvaze zavadet nove technologie. Ostatni staty se jen inspiruji. Casem se ten trumpismus rozpadne.

Obrázek uživatele runner42

Ty jsi takový žvanil :-D:-D:-D

http://www.vnukovo.ru/en/flights/online-timetable/

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

A vy jste ubohy pitomec. Zadejte si do vasi tabulky leteckou spolecnost Pobeda a uvidite, ze vsechny lety kolem pristani Navalneho letadla konci na Seremetevu. A pak to zase otevreli. Ubozak putin se trese strachy.

Obrázek uživatele runner42

:-D:-D:-D

Vidím, že mezi utopickým idealismem a šílenstvím je hodně nezřetelná hranice.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Proc nemate v poznamce pod carou take:Putinista? To by melo byt u vas na 1. miste

Obrázek uživatele Kuk

A k tomu kašpar a narcis.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Obrázek uživatele runner42

Nevalný jsem ani nevěděl kdo to je, teď už vím že to je ten narcis, co si hraje na mučedníka.

A k tomu Leodendula, co tu ohlašoval vítěznou revoluci v Bělorusku ohlašuje další v Rusku.

Už chybí jen medvěd s činelama na jednokolce.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Nevalny jste akorat vy. Ten pan se jmenuje Alexej Navalny.

Obrázek uživatele runner42

Vždyť je to jedno.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Rusky cirkus vam ty medvedy ukazuje uz cele stoleti. Nic jineho totiz neumi. Navalneho neznate... Delate jako vas sef putin. Take se boji vyslovit jeho jmeno.

Obrázek uživatele honza.t

CO TO ŽERE
Spaní v Tesle 3 (bez tepelného čerpadla)
Mrazivá noc v Tesle (11 hodin kempování v elektromobilu pří -8 C) | Electro Dad #165
https://www.youtube.com/watch?v=yHfQ2GMbz8I

To by mě nenapadlo
https://aukro.cz/tesla-model-y-cast-motoru-sandy-munro-a-teslacek-6981474898

Obrázek uživatele Cipísek D

jj
https://www.youtube.com/watch?v=IRejYqys7q4

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Cipísek D

Podcast: Máme chladnější počasí díky utlumené letecké dopravě

https://pocasi.blesk.cz/clanek/zpravy-pocasi/666639/podcast-mame-chladnejsi-pocasi-diky-utlumene-letecke-doprave-odhalila-to-meteorolozka-honsova

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele Cipísek D

V Kodani se topí dřevem z Amazonie, je totiž uhlíkově neutrální... ;))
https://ekolist.cz/cz/zpravodajstvi/zpravy/v-kodani-se-topi-drevem-z-amazonie-je-to-uhlikove-neutralni.chybu-ale-dela-cela-eu

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Celkovy pocet umrti v CR porovnani 2020 oproti prumeru 5ti let
kal.tyden / 2020 / prumer 2015-2019
37. ...... 2.076 ...... 1.960
38. .......2.217 ...... 1.988
39. .......2.378 ...... 2.018
40. .......2.378 ...... 2.102
41 ........2.591 ...... 2.109
42. .......2.939 ...... 2.073
43. .......3.629 ...... 2.079
44. .......4.218 ...... 2.056
45. .......4.201 ...... 2.037
46. .......3.821 ...... 2.087
47. .......3.370 ...... 2.089
48. .......3.130 ...... 2.090
49. .......3.038 ...... 2.119
V tydnech 44 a 45 byla umrtnost vic nez +100%. Na seznamzpravy byla info, ze v DE meli v te dobe asi +25%. CR je 4x tak horsi, ale ticho po pesine. Data Cesky stat. urad.
https://www.czso.cz/csu/czso/obypz_cr

Obrázek uživatele Cipísek D

hele ale některý lidi prostě chtějí jezdit na dálnici v protisměru, myslíš že snad nevidí na značky?? ;) A co by taky když za zabití se chodí do basy nachvíli vodfrknout kde ti teplou deku daj ;))

https://www.idnes.cz/praha/zpravy/marek-pucek-alkohol-nehoda-smrt-smichov-utek-soud-trest-domaci-vezeni.A200409_143413_praha-zpravy_iri

https://www.novinky.cz/krimi/clanek/rad-v-aute-machroval-pak-zabil-pri-nehode-16letou-kamaradku-40347745

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Zatím je mrtvých zhruba o 12 tisíc více než jiné roky, což je nárůst asi 10% za celý rok. Při běžné chřipkové epidemii je nárůst +5 tisíc. Nicméně korona ještě nekončí a v datech zatím nejsou úmrtí po Vánocích, kdy koronu dostalo dost důchodců. Kdyby se nedělala žádná opatření a koronou prošli všichni, tak si tipuji, že by bylo +100 tisíc mrtvích. Nicméně nedělat nic také není úplně to pravé. Ve Švédsku sice skoro nic neudělali, ale lidi se zavřeli doma dobrovolně, takže to na ekonomiku mělo podobný dopad.

Obrázek uživatele Kuk

Ve Švédsku se tak promořili že tam pomřelo 5x víc lidí než ve všech zbylejch severskejch státech dohromady a i přepočet na 100 000 obyvatel byl tragický. 55 % z toho pomřeli starý lidi v domovech důchodců a podobnejch ústavech. A v ČR si Švédsko kokotský odpírači dávali za vzor! Slušná parta vylízanců. >:-(((

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Jenom +13 tis. jsem napočítal z těch týdenních dat od Leodenduly. Ledaže by ve všech ostatních týdnech byly úmrtí nižší, např. díky poklesu chřipky.

Tech 5 tisic mrtvych z chripkovych epidemii mate uz v tom prumeru. Nelze je porovnavat s temi 10 tisici. Tim, ze se lide vic distancuji a chrani rouskou, asi zadna chripka letos nebude. Pak by se normalne mela bez covidu cisla dokonce o 5 tisic snizit. Ten narust probehl za 3 mesice, takze je celorocni prumer zredeny. Na tom, ze jsme v poslednich 3 mesicich nejhorsi na svete se neda nic okecat. A s ockovanim jsme take na urovni sklepa.

Myslím chřipkovou epidemii, která je 5 tisíc nad průměr, ne běžnou chřipkovou sezonu, která dělá průměr. Chřipková epidemie není každý rok. Myslím třeba tu z února a března 2018 - můžete si najít na grafu, který jste poslal v odkazu.

S tim rezervacnim systemem si to mohli odpustit. Stacilo by do kazdeho Kauflandu navozit vakcinu a seniori by se mohli nechat u kasy naockovat. Aby se dostavili vsichni opravneni, stacilo by dat do TV spot:"Vakcina covid-19. Sleva az 80% a bez doplatku".

Obrázek uživatele Kuk

Na Praze 7 radnice nečekala až co vymyslí kokot bureš. Rovnou zavolali všem seniorům co maj ať se dojdou naočkovat a bylo. Než se rozhejbal ten dementní státní byrokratickej system tak spotřebovali všechny vakcíny. Voják se stará, voják má. Rychlost je důležitá a čekáním na dementy si akorát pomůžete rychlejc do hrobu.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

To je pravda, ale i v tom prumeru 2015-2019 jsou zohledneni a tim padem je ten 5ti lety prumer vyssi o 1 tisic. Fakt to neni dobry vyvoj, kdyz se umrti zvojnasobi a pritom je tolik opatreni. Neco se hodne pos-alo.

O to budou čísla přístí rok menší. Průměr je prostě průměr. Jeden rok je slabší chřipková sezona, tak umře míň lidí, o rok později jich zase umře více, protože umřou i ti, co měli statisticky umřít už o rok dříve.

Což těm lidem co umřeli o 5-10 let dříve než bez covidu bude dost naprd, že ? I když statisticky to vyjde. Jak je to s tím kuřetem ?

Vítejte do reálného světa, kde lidé prostě umírají na nemoci a epidemie. A především ti nejstarší a nejvíce nemocní.

Tak vlastně mor taky zmizel sám od sebe, že? Sice občas zmizely celé vesnice, jinde přežila třeba jen 1/3 lidí, ale co, v dlouhodobém pohledu stejně všichni umřem.

Tak nějak jste to myslel ?

Obrázek uživatele Kuk

Jo jo, generalizování je matka moudrosti. :))))

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Kdo mi sezral moji pulku kurete?

Letos zatim chripka nebyla a snad ani nebude. O to jsou ty cisla horsi. Kdyz tak velkoryse mluvite o osudech lidi, sam se asi tomu budete vyhybat jako cert krizi. Nebo?

jako podle vás na chřipku a Covid umírají jiní lidé? Ne. To jsou ti stejní. Každá epidemie si vezme vždycky ty nejslabší.

Kdyz chripka neni, tak by proste zili dal.

A kdyby chřipka byla, tak zase ne. Ani tak nezáleží na tom, jestli je Covid nebo je to chřipka. Prostě jak přijde nějaká epidemie, tak lidé umírají v nadprůměrných počtech a pak zase pár let jsou podprůměrné počty a ve výsledku jste na průměru. Vždycky to tak bylo a vždycky to tak bude.

Klasický názor odborníka, kterého se to zatím nedoklo. Jsem bohatý a silný, nechám to přírodě. Mne se to netýká. To není moc moudrý přístup, je to přístup sobecký. Samozřejmě máte svaté právo na tento přístup, ale je mě Vás tak nějak trochu líto !

---

FVE 59,85 kWp a 4,86 kWp ( střešní instatace ), nízkoenergetická dřevostavba - tep. ztráta 4,5 kW
TESLA 3 Performance, VW e-Golf
Přes 42.000 elektrických km a TESLA jedí a baterie nehoří :)

Vždycky je to na přírodě. A co je podle vás sobeckého na obyčejném popisu reality? Tvrdím snad, že by se neměly nosit roušky nebo očkovat? Ne.
Mě je líto že si do téhle konverzace zanášíte co nikdo neřekl. Jenom narozdíl od vás nemám potřebu strkat informace do každé konverzace, bědovat tu a chovat se jako hysterka.

1*

Jinak ohledně roušek doporučuji grafy pozitivních např z Izraele..
Nosí tam roušky celou dobu a nárůst opět na 9000...

Obrázek uživatele Cipísek D

no však frímontský lemplové ve stanu taky byli jedním z důvodů migrace ke komančům do číny, tam dělaj tesly precizně

---

VOLTSWAGEN AMERYKA / TEZLATREJTRS BTC https://youtu.be/TUwdQycOqrg?t=86 MLASK compáni MSTR+PYPL+TSLA youtu.be/8pC8TvqV8BI?t=1220 :)) ČEŽTINA 5.0 jedině ;) PODPORUJEME KOREJCE, NOSUPPORT JAPKA za VODÍK ;) QuadroPusyInventor reddit.com/r/wallstreetbets

Obrázek uživatele runner42

Mě to přijde ok, naprosto běžná kvalita amerického vozu třídy low-cost popelnice.

A nevidím v tom problém - a to nemyslím jako ironii.

Problém je, že někteří nechápou, co si za ty nemalé peníze pořizují.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Myslím, že máte i nemáte pravdu. Někteří to chápou a stojí jim to za to. Nic víc nic míň. Někdo si zase myslí, že když si koupí Dodge RAM 1500 5,7ltr, tak bude větší chlap. Ono je to nyní takové trochu složitější. Lidé jsou zvyklí na něco a doba se mění. Někomu to bere práci ( to si musíme uvědomit ), a proto bude do nekonečna tvrdit, že rozdíl v motorech účinnost 90% nebo 30% (35% ) vlastně je jen nepodstaná a možná i vymyšlená věc. Ale pro budoucnost je to zásadní. Nalezení donání energie tomu účinnějšímu motoru je náš cíl. Pokud se tedy uznáváme za krále tvorstva.

---

FVE 59,85 kWp a 4,86 kWp ( střešní instatace ), nízkoenergetická dřevostavba - tep. ztráta 4,5 kW
TESLA 3 Performance, VW e-Golf
Přes 42.000 elektrických km a TESLA jedí a baterie nehoří :)

jo pán tvorstva je ten, kdo bude krmit motory s 90% účinností..jste se zbláznil.
A) kogenerační jednotky - opravdu by pán tvorstva neměl docílit 90% účinnosti u spalovacích motorů syntetického LPG?
B) opravdu by pán tvorstva měl nadále využívat přemísťovadla v dnešním provedení? Já si myslím, že v celkovém kontextu, je způsob pohonu naprosto marginální. Pořád tu ty auta vznikají, pohybují a končí. Problém.

Obrázek uživatele runner42

Účinnost motoru lidi zajímá stejně, jako účinnost zdroje TV. Najde se pár deviantů, kteří o tom budou psát dlouhé statě, ale běžného člověka to naprosto nezajímá. Pro něj je podstatná pouze užitná hodnota a cena. A tady tak báječná věc jako je elektromotor táhnoucí na zádech půl tuny drahé obsolentní chemické baterie prohrává na celé čáře.

A pokud máte vysolit milion a půl, nesmíte mít z interiéru Modelu 3 pocit, že je to recyklát Škody 120. To je prostě naprostý fail.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

ano ucinnost resi mozna tak 5 lidi z milionu, ale podle prodejnich cisel se teda mnohem lepe prodava model 3 nez kdejaky auto co tu pises ze si koupis

Blbci efektivitu ani nedovedou posoudit. Ale verte, ze vyvojem efektivnich zarizeni se zabyvaji vsechny firmy na svete, ktere neco vyrabeji. Dokonce i dinosauri automobilky se pokousi nejakym zpusobem omezit chlastani svych nenazranych motoru. Otazka kazdeho automobilisty je, "kolik to zere". A tim padem je efektivita procesu nevedomky jeden z hlavnich faktoru.

Obrázek uživatele runner42

Jenomže tak to není. Otázka kolik to žere byla častá v 90. letech, kdy rozdíly byly v mnoha litrech, a pak v době krize.

Dneska naprostá většina lidí předpokládá, že auto žere něco mezi 6-8 litry na 100km. A už vůbec to neřeší ve vztahu ke slibům výrobců, protože ty se dávno naprosto rozešly s realitou, tutíž se staly irelevantní.

Dneska dominuje téma spolehlivosti, bezpečnosti, kolik toho uvezu, výkon a aby to bylo pěkné. Spotřeba, myšleno ta reálná, tam samozřejmě je, ale dávno nemá takový význam, jak si myslíte.

Prostě to je něco mezi těmi 6-8 litry a hotovo.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak tady jste to docela pěkně shrnul. Myslím, že současná EV jsou spolehlivá a bezpečná, to je základ. Co se týká výkonu, tak to je volba řidiče. Jistě se dá výkonné auto koupit i z EV produkce. Tedy myslím, že jediné dvě věci je třeba dořešit. Nižší cenu a pro někoho větší dojezd. Pokud pro Vás nejsou peníze ta jedinná modla na světě, tak nemáte problém ani dnes. Pro většinu lidí jsou peníze na prvním místě, nebudu tady mudrcovat jestli je to správné či nikoliv. Mám to štěstí, že pro mne už nemusí být to nejcennější. Věřím, že ani pro Vás nejsou. Nepřipadáte mi jako sociální případ. Myslím, že elektromotor se v budoucnu výrazně prosadí. Jak mu dokážeme dodávat energii je na nás.

---

FVE 59,85 kWp a 4,86 kWp ( střešní instatace ), nízkoenergetická dřevostavba - tep. ztráta 4,5 kW
TESLA 3 Performance, VW e-Golf
Přes 42.000 elektrických km a TESLA jedí a baterie nehoří :)

Z drevorezbare zamecnika neudelate a proto bude tvrdit, ze ocel je spatna.

Obrázek uživatele Marek_

Jsou lidi, kteří vás budou přesvědčovat, že Tesla je prémiová značka, dost často to od jejich příznivců čtu :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Muzete prosim definovat pojem "premiova znacka"?

Obrázek uživatele runner42

Prémiová značka je ta, která dosahuje všeobecně přijímaného vysokého kvalitativního standardu a nad cenu tohoto standardu si zákazník připlácí za možnost identifikovat se s tímto brandem.

Bezchybného provedení bez příplatku za brand není prémií.
Příplatek ale s chybami v provedení též není prémií. A to je případ Tesly. Zákazníci sice připlácejí za značku, nebo mají alespoň ten pocit nebo by to rádi dělali, ale provedení to sráží do low-costu.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Cokoliv, co rachta, smrdi, je jedovate a potrebuje intenzivni peci a ruzne oleje, svicky, vyfuky a jine kraviny, neni premium, ale Ausschuss.

Definici jste dostal a v této diskuzi celkově jste dostal dost na prdel. Je to tak 5:0 takže bych být Vámi víc neřešil a počkal si na jiný den, třeba budete mít lepší formu, jinak se tu ztrapníte ještě víc :D

Kdyz to rikate zrovny vy, tak to asi neni tak zhave. Tak si sednete do sveho premioveho smradocha a vodfrcte.

:D :D dost dobrý na druhou třídu ZŠ :D

Obrázek uživatele Marek_

Takže definici jste dostal, ale zase to otáčíte někam jinam, když se vám to nehodí. Prémie je, samozřejmě, nezávislá na typu pohonu. Ale to vy dobře víte, akorát tady pořád prezentujte ten svůj elektro fanatizmus.

---

Lexus GS 450h Premium

Lol, prej definici si dostal :) Mohl bys prosim vytahnout hlavu ze sveho zadku a zapojit to co mas mezi usima a uvedomit si ze slovo “premiova znacka” je subjektivni pojem? Demence nekterych lidi me proste neprestane rozcilovat
Nebo vis co, ja ti ted zadefinuji termin “premiovy debil”, jeho definice je “Marecek s malou carkou”. Tak definici si dostal a ne ze to zas budes otacet jinym smerem.
Tvl demence lidi nema hranice a my to pak musime platit, aby to nezdechlo hlady.

Obrázek uživatele Marek_

Tvoje stará je debil, blbečku. Běž ji koupit rychle nějakou cetku. Protože vypadá, že už dlouho nic nedostala, tak ti nedala a ty pak tady vyvádíš a vybijiš si svou frustraci :-)

A neboj, uživit se dokážu, nemusíš mi nic platit. Bože, jaké dementy tady ještě potkám...

---

Lexus GS 450h Premium

Prej tvoje stara je debil :) no tomu rikam inteligent. Marecku ty premiovej blbecku :)

Obrázek uživatele Marek_

Už ti dala stará? Uklidnil ses? :-)

---

Lexus GS 450h Premium

Myslis ta tvoje? Ne z te mam husinu, sorry

toto je učebnicový příklad naprostého ubohého chudáka

runner sice je trochu extrémní, ale k tomuto by se tu nikdy nesnížil, jeho příspěvky, ikdyž né vždy s nimi souhlasím, tak mě baví, mají vtip, dělá si tu z vás prdel kdy si vzpomene, protože to tu bete s nadhledem, optoti vám tydýtům, omezeně myslícím jedním směrem :D

Myslis k tomu nadavat ostatnim lidem do jejich blizkych? Neco jako "Tvoje stara je debil" ? Ano souhlasim Marecek je idiot. A jiste Runner je borec, muzes si ho vzit za zenu a na svatebni cestu jet do Ruska F150kou a po ceste se smat zapadlym Tesla ovcim ve snehu

Obrázek uživatele Marek_

Aby ses nerozbrečel, chudáčku, že jsem tvou starou nazval debilem. Tak promiň, asi máš starého... jako, já proti tomu nic nemám, jsou to tvoje poreference :-)

Diskusi jsi na téma kdo je debil, stočil ty, tak se pak nediv, že se ti to vrátí jako bumerang. Kdo diskutuje slušně a věcně (i když s ním nesouhlasím), s tím i já jednám slušně z věcně.

---

Lexus GS 450h Premium

spíš bych se zamyslel nad tím proč měl Vondrák potřebu reagovat na určitý komentář...
Vondrák je dost inteligentní a určitě nemá potřebu komentovat každý druhý příspěvek..

Obrázek uživatele Marek_

No tak z toho co předvedel přímo srší pronikavá inteligence :-)
Já nemám problém se bavit i s názorovým oponentem, ale nesmí se chovat jako hovado.

---

Lexus GS 450h Premium

Ja s tebou ale diskutuju jak ty diskutujes s ostatnima. Vraci se ti to jak ten bumerang. Definici si dostal, marecek s malou carkou je premiovy debil, co to zas otacis jinym smerem kdyz se ti to nehodi. Copak, konecne ti to dochazi? Blik.

Obrázek uživatele Marek_

Já nikomu do debilů nenadávám, pokud nezačne... Ano, chováš se jako hovado. Nazdar.

---

Lexus GS 450h Premium

Ja rozhodne ano. Kdyz vidim nekoho jak pise sracky, tak ho v jeho vlastnim zajmu za debila oznacim. Je to potreba.Lidi se musi vzdelavat a za svoji lenost a nevzdelanost byt trestani.

to ty jsi chudák ne Marecek :D ano jeho odpověd byla debilní, ale na tvou debilní urážku ani jinou odpověd nešlo očekávat

ty jsi opravdu guma fakt, hloupá a trapná guma

je tu několik typů příspěvků

odborných - kdy se člověk něco dozví

vtipných - kdy se tu člověk pobaví

neutrální o ničem - ty nikoho nezajímají

a pak jsou tu ty tvé a podobných individuí - zbytečné, otravné ze kterých se dost často chce zvracet

A tobe je z toho smutno, vid?

no to ani ne :D spíš tu dneska není nic zajímavého, to že je kvalita Tesly tragická i po několika letech od zahájení výroby M3 mě nijak nepřekvapuje u tak průměrné americké popelnice, takže z nudy se odhodlám reagovat i na tak podřadného pisálka jako jsi ty :D

A co mas jeste na srdecku, vypovidej se

Víš co? zajdi si do Porsche, půjč si Taycan, vrat se sem a znovu si tu přečti své příspěvky ty jeden moulo :D

V tycanu mi chybi kavovar. Pak by cenu mohli zvednou o dalsi milion a idioti jako ty meli dalsi duvod si myslet jakou ze to premii nedostavaji :) ze ta sracka se nedokaze ani sama udrzet v pruhu a neni kde to nabijet, cert to vem :)

meleš hovna a sám to dobře víš :D

Jakou popelnici jezdite nyni? U nas popelari prejeli jednu plechovou popelnici a tak bych vam ji mohl venovat. Pro vas by to byla premiova popelnice.

tak to mě opravdu mrzí, jinak bych si tu popelnici možná vzal na hraní her pro děti, ale pokud tu popelnici zválcovali popeláři tak už tablet bude určitě mrtvej a na odpadky už to taky moc prostorné nebude :D

Obrázek uživatele runner42

To nechtějte, musel byste brzo s tou popelnicí na svolávačku :D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Nevim jak u vas, ale u nas popelnice tablet nemaji. Verim, ze si nejakou popelnici pro deti na hrani sezenete. Ale pozor, at vam ty deti navysypou do popelarskeho auta.

no u nás taky nemají popelnice tablet, ale vy máte popelnici až z ameriky, to je jiná liga :D v Americe mají popelnice min. deset let náskok :D

Je hezke ze vite jakym autem jezdim. Ale vy jste nevyslysel moji prosbu, abyste prozradil cim jezdite vy. Tak me prozradte, co je vase premiove auto. Ale prosim, zadnou premiovou lez.

já nejezdím premiovým autem i když jsem krátce nějaká měl a i s teslou jel, čas od času nějaké auto dovezu z ciziny, že mě to baví

Tesla je klasická přemotorovaná americká popelnice, díky pohonu a nízkému těžišti působí kultivovaněji, ale pouze v porovnání se spalováky

Obrázek uživatele runner42

Vondráku Vondráku, ty opravdu nemáš ani špetku společenské úrovně.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Obrázek uživatele runner42

No vidíte, a přesto ten chudák včera doslova plakal štěstím, když ho ta smrdící F150ka s osmiválcem se svíčkami a oleji vytáhla ze zasněženého příkopu, kde by jinak se svým eko friendly vozidlem rezavěl do jara...

On na to pak člověk kouká jinak. Stejně jako promořovatel Zima, když na něj dojde, škemrá o místo v nemocnici.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Cece ty bys chtel vsechno hned. Cybertruck bude az za rok. Do te doby si klifne machruj s F150. Ale neboj, pak muze prebrat stafetu vyprostovaci tank, ty Tesla vyrabet asi nikdy nebude, takze budes king mozna do konce zivota! A to se vyplati! Hlavne vytrvat! Ignorovat realitu co se da, nikdy nemenit nazor a mlet dokola ty samy sracky! To je cesta k usmechu! TSLA bankwupt!

Tesla X by vytahla F150 i s tim chudakem.

Obrázek uživatele runner42

Zazvonil zvonec, a pohádkám o tom, jak městské auto model x se svými 175cm světlé výšky něco tahá zpátky na silnici z pole, je konec.

Tady na horách není 5cm sněhu, víš...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tesla S a Tesla X maji pneumaticky podvozek, ktery se da zvysit, ci snizit. Maximalni pruchod u TMX je 21 cm. Nevim kolik cm ma F150, ale dlouhe lano staci na vyprostovani a auto muze zustat na silnici.

Obrázek uživatele runner42

Záleží na provedení. Vesnická pět let stará F-150 s off-road paketem a na offroad 18kach co mi s ní přivezl nová kamna má ground clearance 300mm. Tahle měla o něco míň, tak 280 typuju.

Každopádně můj LC je vyšší než Model X, ale F-150 s offroad paketem je naprosto jinde.

A co se týká vyproštění, musel sjet skoro až k taženému, protože byl naprosto ve špatném úhlu.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Tak kvuli nejakem joudovi co neumi jezdit, budeme muset spalovaky nechat zit? To je teda oduvodneni. Jak uz psal nekdo jiny, casem nastoupi EV off roady jako Rivian, Cybertruck, F150 EV a spousta dalsich. Elektromotor se da regulovat velmi precizne a pri takovych akcich jako vytahovani tezkeho bremene spolehlive zamezi prokluzu kol a tim padem zvysi trakcni silu a udela svou sluzbu mnohem lepe, nez zbesile protacejici kola spalovaku.
Bojujete na ustupu a snad uz vam doslo, ze vase pozice je dlouhodobe neudrzitelna. Vytezstvi je na strane EV. A co se tyka vaseho LC, tak se mrknete na LC EV.
https://www.motor1.com/news/465189/electric-toyota-land-cruiser-australia/

Obrázek uživatele runner42

Jenomže milej zlatej Leodendulo, těch amerických užitkovejch Fordů se u nás prodá víc, jak Tesel. A co se týká dovozu tříletých ojetin, tak tam vedou tyto Fordy a třeba i Jeepy vůči Tesle v poměru 10:1.

Takže na nějaké vítězství EV to tady rozhodně nevypadá.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Globalne. Běženče.

Obrázek uživatele runner42

Zaprvé nejsem běženec. To spíš ty, když sem utíkáš z říše.
Zadruhé když globálně, tak za posledních 5 let prodal Ford jen v USA a Kanadě přes 5 milionů F-150. Proti tomu prodla Tesla naprosté h*vno a ostatní ještě míň.

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Prave jste poukazal na problem vaseho uvazovani. Vas pohled do minulosti je pouze pro statistiky. Pohled kupredu do budoucnosti je rozhodujici. Jak uz pravila Libuse. Když na Libuši sestoupil věštecký duch, předpovídala lidu budoucnost. Jednou tak předpověděla slávu veliké automobilky. Popsala jim, kde a za jakých okolností mají hledat to místo a tam postavit fabriku. Tu pak na její radu nazvali Tesla. Jindy na požádání lidem radila, kde mají hledat ložiska kobaltu a lithia, kterých se v zemi nedostávalo. A pak pravila: Automobilku Teslu vidím velikou, jejíž sláva hvězd se bude dotýkat.

Obrázek uživatele runner42

A proč píšeš globálně, když myslíš do budoucna?

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Globalne, jako pro cely globus. CR nehraje zadnou roli. Kdyz se to prosadi v sirem svete, tak se CR jednoduse pripoji. Jako u vseho ostatniho.

NAšel jsem čísla a pokud globalne=celý globus, tak stale nemáš pravdu, aford vede drtivě vs tesla, takže proč lžeš?
Chápu, fanatismus nezná fakta, prostě jenom víra a když fakta nesouhlasí, tak nadávání urážení apod.

Takže proč jako chlap nepřiznáš, že tě nazajímají prodeje a místo toha jako hlupák lžeš, abys vyvolával pocit lží, že za tebou stojí fakta, protože sám nemáš koule sát si za názorem a potřebuješ aby za teobu bylo něco na co se dovoláváš, jak to dělají jenom slaboši :D

I pro vas plati, ze se moc ohlizite do minulosti a nevidite budoucnost. Na burze to vedi uz davno, ze Tesla ma nejvetsi potencial. Nesmite se koukat jen na spicku nosu, pokuste se podivat za horizont. Ale vas horizont bude stejne jen nejakych 10 cm daleko.

A ta budoucnost, co nastane? Asi ses první co to ví, proč nejsi miliardář :D
Asi protože, víš o budoucsti uplný h..o jako každej, ale keců jak stará blažková :D
Ty máš ten horizont určitě minimálně 100 let :D To měli i komunisti, na věčný časi nebo hitler 1000 let, ale výsledkem je h...o :D Asi jako, když člověk čte co napíšeš, stejný výsledky jako ti nacisti a komunisti :D

Obrázek uživatele runner42

To musím poradit starostovi, až zas bude na informačním centru někdo žebrat o kabel, ať ho pošlou do p***** s tím, že nemá být smutný, že si sice musí zavolat odtahovkou, ale že podle burzy má jeho elektromobil největší potenciál :D

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

S prolhaným trollem se moc do diskuze nepouštej...
On je totiž na horách kde je moře sněhu, běžně jezdí skrze 50cm vysoký sníh a dokonce už má i nového miniona :-))

Dalo by se i rici:
Nikdy nediskutujte s blbcem. Stáhne vás na svoji úroveň a vyhraje zkušeností.

Ale já z blbama jako ty rád diskutuju, ale je super, že přiznáváš, že jsi blb, je to pak lepší dikuse, když si blb nehraje na inteligenta ;)

Tak to dopada, kdyz Slovak nerozumi psanemu textu a jeste nema dostatecnou uroven. Na vasi uroven se fakt nehodlam snizit a jak jsem psal, mate v tom hodne zkusenosti. Nazdar.

Slovak? A to jsi poznal použitím toho co máš mezi ušima? No, super, ukazuje, to, že fakt moc s toho svého mozku nevydoiluješ, ale vysvěluje to ty kecy, prostě jenom "pi-cus" co ma hlave prazdo a vse co napise tomu odpovida :D

A to je přesně Tvůj případ, skopčáku! Smrdíš tu a řachtáš kraviny od vidím do nevidím. Čchuss Ty Ausschuss.

Obrázek uživatele runner42

Stejně myslel Anschluss...

---

DISPUTO ERGO SUM.

Prymulan, rasista, xenofob, heterosexuál, trumpista, ateista, cynik, vykořisťovatel, antiEU evropan podporující referendum o setrvání v EU.

Hele, neumis cist? Pi-cus.

No, ty neumíš, tak proč požaduješ po druhých co sám nedáváš :D Asi protože jsi one pi-cus a necheceš být oníém Pi-cusem sám, tak scháníáš do party dalšího :D

Obrázek uživatele Alien5

Jo amerika je jinde ale az na ty PPdvere nevidim zadny velky problem a ty 5 dvere maji byt tak nalicovane aby byly utopene vuci postranici to maji dobre.Celkove ok jeden dil byl horsi jinak vse ok i na evropu slusne je to bezna produkce.

---

Profesionální astronom. Česká astronomická společnost, http://udalosti.astronomy.cz/
BOINC : https://www.czechnationalteam.cz

ja jsem zvedav jestli v D bude D kvalita, nebo i Berlin bude vyrabet USA kvalitu

---

Určitě to bude hlavní téma jen co novináři dostanou první kusy na testy. Jenže to budou kusy se speciální péčí.

Tak si pockame par dni a budou na youtube realne zkusenosti od pravych zakazniku. Ja s mou TM3 z r. 2019 zadne problemy nemam a predpokladam, ze s TMY z DE to bude stejne. A nasi premiovy diskuteri dostanou premiovy zachvat.

vaše prémiové nároky asi nejsou moc vysoké no, v pořádku at slouží Teslička je Vám přáno :D to auto bude zcela jistě sloužit desítky let jako je tomu u jiných aut :D

Kvalita z Shanghaje je TOP špička.

https://insideevs.com/news/463719/tesla-jd-power-near-top-quality/

V počtu závad na počet vyrobených aut daleko překonává konkurenci (v dobrém slova smyslu).

https://www.teslarati.com/tesla-china-model-3-build-quality-shanghai-manufacturing/


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil